سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰:

پرونده اجحاف به ۴۰ نفر از دانشجویان بورسیه در حال بررسی استسخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس آمار اجحاف در سه هزار و ۶۰۰ نفری دانشجویان بورسیه‌ را نادرست خواند و گفت: مجموع تخلفات در این زمین شامل ۴۰ نفر بوده که پرونده آنها در دست بررسی است.

به گزارش صبح ساحل، علی خضریان روز سه‌شنبه  در توضیح نشست کمیته فرهنگی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، افزود: موضوع پرونده شکایت تعدادی از دانشجویان و فارغ التحصیلان بورسیه برای جذب در هیات علمی، ظلمی بود که در سال‌های گذشته صورت گرفته است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره ظلمی که به این قشر شده است، تصریح کرد: طبق گزارش مسوولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آمار احجاف در حق ۳ هزار۶۰۰ نفری که بورسیه بودند، اشتباه است و مجموع تخلفات شامل ۴۰ نفر است که پرونده‌ آنها در حال بررسی است.

خضریان با اشاره به تاکید مسوولان وزارت علوم که معتقد بودند روند عادی جذب فارغ التحصیلان بورسیه طی شده است، ‌ گفت: با توجه به ظلمی که در حق گروهی از این افراد صورت گرفته، مقرر شد در جلسه هفته آینده، وزارت علوم طرح و پیشنهاد خود را برای جبران آن ارائه کند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه نمایندگان شاکیان درباره اعداد و ارقامی که مسوولان وزارت علوم اعلام کردند، تردید داشتند، اظهارداشت: آنها معتقد بودند که وزارت علوم هنوز به این مسئله رسیدگی نمی‌کند و در مراحل مختلف به ویژه جذب فارغ التحصیلان و اجرای حکم دیوان عدالت اداری و حتی ارائه درس در گروه‌های مختلف در دانشگاه‌ها دست اندازی می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی افزود: قرار شد نماینده شکات مستندات بیشتری به کمیته کمیسیون ارائه کنند و مسوولان وزارت علوم هم آمار دقیق‌تری اعلام کنند تا در جلسه هفته آینده کمیسیون تصمیم جامعی گرفته شود.

خضریان خاطرنشان کرد: این احتمال وجود دارد که وزارت علوم در برهه‌ای به دلیل خط و ربط سیاسی در جذب فارغ التحصیلان بورس دخالت کرده است. البته این موضوع در روند قانونی باید رسیدگی می‌شد ولی جنجال و فضاسازی رسانه‌ای به دور از منطق صورت گرفته است.

منبع: ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها