کاهش 23 درصدی تصادفات منجر به فوت در هرمزگانفرمانده پلیس راه هرمزگان گفت: در 10 ماهه ابتدایی امسال شمار تصادفات فوتی در هرمزگان در سطح جاده‌ها، 23 درصد کاهش داشته است.

   

به گزارش صبح ساحل، مهدی نیکبخت پیش از ظهر امروز در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: همراهی و همکاری رسانه‌ها در زمینه کاهش تلفات جاده‌ای ناشی از تصادفات بسیار اثربخش بوده و هر جا رسانه‌ها به یاری پلیس آمدند، شاهد بهبود رعایت قانون در جامعه و کاهش تصادفات بوده‌ایم.

وی افزود: در تصادفات فوتی در هرمزگان 23 درصد کاهش و در تصادفات جرحی 26 درصد کاهش را شاهد بوده‌ایم.

به نوشته فارس، فرمانده قرارگاه پلیس راه هرمزگان ادامه داد: با رعایت مردم، نظارت پلیس و البته کاهش ترددهای ناشی از کرونا، بحمدالله در یک سال اخیر 347 فقره تصادف کمتری در سطح جاده‌های استان نسبت به سال قبل رخ داده است که 533 نفر کمتر از سال قبل مجروح شده‌اند.

سرهنگ نیکبخت اضافه کرد: در سال گذشته 300 نفر در مجموع در تصادفات جاده‌ای هرمزگان جان باختند که امسال به 254 مورد رسیده است.

وی سهم عدم توجه به جلو را در تصادفات جاده‌ای استان 36 درصد عنوان کرد و بیان داشت: عدم رعایت حق تقدم و تخطی از سرعت مطمئنه و تجاوز به چپ از دیگر عوامل اصلی وقوع تصادفات پرتلفات در استان ذکر کرد.

فرمانده قرارگاه پلیس راه هرمزگان گفت: 59 درصد تصادفات استان در جاده‌های اصلی، 30 درصد در جاده‌های فرعی و 11 درصد در جاده‌های روستایی رخ داده است .

وی در پایان تصریح کرد: در 10 ماهه ابتدایی امسال حدود 28 میلیارد تومان نیز در سطح جاده‌های استان اعمال قانون به شکل جریمه صورت گرفته است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها