اتحادیه مرغداران:

مرغ‌ بازار با توجه به تامین نهاده با قیمت قبلی، تامین شودمدیر عامل اتحادیه سراسری پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران گفت: با توجه به اینکه مرغدارانی که تا ۱۴ اردیبهشت ماه اقدام به جوجه ریزی کرده اند نهاده مورد نیاز خود را با قیمت قبل دریافت نموده اند به لیست غیر رسمی منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکنند.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته تسنیم، مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل اتحادیه مرغداران استانها اعلام کرد: نظر به شرایط حساس کنونی و ضرورت تامین مرغ مورد نیاز کشور توسط مرغداران، با عنایت به اینکه دولت نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغداری را تا جوجه ریزی مورخه 14 اردیبهشت سال جاری تامین نموده است خواهشمند است با همکاری مرغداران کشور که همواره در صحنه تولید علیرغم تمامی مشکلات و کاستی ها حضور پررنگی داشته اند به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا مرغ مورد نیاز بازار (بدون توجه به شرایط و جو احساسی چند روز اخیر که ناشی از اعلام اصلاح نظام یارانه و اثرات روانی ناشی از انتشار لیست قیمت غیر رسمی قیمت برخی از محصولات بعد از آزادسازی است) تامین شود.

 

 

گفتنی است که روز گذشته رئیس انجمن صنفی گاوداران قیمت جدید نهاده های دامی با احتساب کرایه حمل درب دامداری را اعلام کرد.

آقای احمد مقدسی گفت: قیمت هر کیلو جو و ذرت با احتساب کرایه درب دامداری ۱۲ هزار تومان، کنجاله سویا ۱۷ هزار تومان و سبوس ۶ هزار تومان تعیین شده است.

مقدسی می گوید: از روز شنبه قرار است نهاده دامی با نرخ مصوب در سامانه بازارگاه بارگذاری شود.

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: قیمت مصوب شیرخام با اصلاح نظام یارانه اعلام شد، اما دولت به سبب آنکه دام و گوشت جزو گروه یک کالا نیست، قیمت آن را اعلام نکرد.

قبل از اصلاح نظام‌ یارانه قیمت مصوب هر کیلو ذرت ۲ هزار و ۲۰۰ تومان و کنجاله سویا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان بود، همچنین قیمت مصوب ذرت در بندر امام ۱۹۰۰ تومان، کنجاله سویا ۳ هزار و ۴۰۰ تومان و جو یک هزار و ۸۵۰ تومان بود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها