یارانه کرونا دی‌ماه به چه کسانی واریز شد؟گروهی از مردم مدعی هستند مرحله دوم یارانه کرونا را دریافت کرده‌اند اما گروهی دیگر می‌گویند که این یارانه برایشان واریز نشده؛ این در حالی است که سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها قبل از انجام هر واریزی اطلاعیه آن را منتشر می‌کند.

به گزارش صبح ساحل، در حالی که طی دو روز گذشته برخی دریافت کنندگان یارانه معیشتی کرونا گفته‌اند که مرحله دوم این یارانه برایشان واریز شده است اما برخی دیگر می‌گویند با این که مرحله اول این کمک بلاعوض را دریافت کرده‌اند اما مرحله دوم را نگرفته‌اند.

این شائبه برای برخی از مردم ایجاد شده لیست یارانه‌بگیران کرونا تغییر کرده که یارانه‌شان واریز نشده؛ در واقع آنها احتمال می‌دهند که از لیست مشمولان حذف شده‌اند.

با توجه به این که از یک سو مرحله اول یارانه معیشتی کرونا در اواخر آذر ماه واریز شد و از سوی دیگر دولت دو یارانه معیشتی بنزین و نقدی را در دهه اول و دوم هر ماه واریز می‌کند، پیش‌بینی می‌شد در ماه جاری نیز یارانه کرونا در روزهای پایانی دی واریز شود. معمولا در خصوص هر سه یارانه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها چند ساعت قبل از انجام واریزی‌ها اطلاعیه آن را منتشر می‌کند از آنجایی که هنوز هیج اطلاعی نداده، به احتمال زیاد هنوز مرحله دوم یارانه کرونا کامل واریز نشده است.

پرداخت این یارانه پس از تعطیلی‌های کرونایی در هفته اول آذر مصوب شد. در واقع دولت طرح مجلس برای پرداخت شش نوبت یارانه به ۶۰ میلیون نفر را به طرح پرداخت جهار نوبت یارانه به ۳۴ میلیون نفر تغییر داد.حدود ۳۴ میلیون نفر یارانه کرونا دریافت می‌کنند که ۹ میلیون نفر آنها از اعضای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و ۲۵ میلیون نفر نیز جزو اقشار کم‌درآمد هستند که بیمه و شغل ثابت ندارند.

ابتدا قرار بود ۶۰ میلیون نفر یارانه بگیرند اما لیستی که دولت اعلام کرد ۴۰ میلیون نفر بود. در نهایت ۳۴ میلیون نفر در لیست مشمولان قرار گرفتند اما سخنگوی دولت در هفته گذشته تعداد یارانه بگیران کرونا را ۴۹ میلیون نفر اعلام کرد.

گفتنی است؛ ماه گذشته اولین مرحله از واریز وام معیشتی کرونا اواخر آذرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اکنون هم تنها چهار روز تا پایان دی ماه باقی مانده و دومین مرحله وام معیشتی باید تا میانه هفته به حساب مشمولان واریز شود. این در حالی است که برخی از مخاطبان خبر داده‌اند که دومین مرحله این یارانه در 25 دی ماه به حساب آنها واریز شده است.

منبع: تجارت نیوز

منتشر شده: 1
کرونا
۳ بهمن ۱۳۹۹
ما منتظر دریافت یارانه کرونا هستیم خسته شدیم بسکه پول قرض گرفتن به کجا باید مراجعه کنیم ما مشمول ۱۰۰درصد هستیم تمام شرایط رو داریم حتی شارژ گوشی هم برادرم برام فرستاده ما منتظر دریافت یارانه کرونا هست
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها