دادستان بندرعباس:

با هرگونه احتکار و گران‌فروشی برخورد می‌کنیمدادستان بندرعباس از تشکیل ۳۷ گشت نظارت بر بازار با مشارکت تعزیرات، صمت، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی و نیروی مقاومت بسیج با هماهنگی و نظارت معاونت حقوق عامه دادستانی خبر داد.

 

به گزارش صبح ساحل، علیرضا احمدی منش افزود: در راستای نظارت بر بازار شب عید و ماه مبارک رمضان، ۳۷ گشت نظارت بر بازار با مشارکت تعزیرات، صمت، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی و نیروی مقاومت بسیج با هماهنگی و نظارت معاونت حقوق عامه دادستانی تشکیل شده است.

وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: با توجه به دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر لزوم نظارت دستگاه قضایی بر بازار و کنترل قیمت ها و همچنین در راستای اجرای طرح از فجر تا فطر مقرر شده است، گشت های مشترک نظارتی شامل تعزیرات حکومتی، نیروی مقاومت بسیج، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی و بازرسین صمت تحت نظارت معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز استان به صورت مستمر وضعیت بازار را رصد و کنترل کنند تا از گران‌فروشی و تحمیل فشارهای مضاعف بر مردم جلوگیری شود.

احمدی منش بیان کرد: مردم نیز در صورت مشاهده هرگونه احتکار و افزایش کاذب قیمت‌ها، موارد را به سامانه «سجام» دادگستری هرمزگان به آدرس اینترنتی sajam.scpd.ir گزارش کنند.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان در برخورد قاطع و بدون اغماض با گران فروشان و محتکران مصمم است و اجازه هیچ نوع سوء استفاده‌ای را در این خصوص نخواهد داد.

دادستان مرکز استان هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: چنانچه دستگاه های متولی تنظیم بازار در راستای خدمت رسانی به مردم، علاوه بر انجام وظایف محوله در بُعد نظارت نیز اهتمام لازم را داشته باشند، مطمئناً فرصت طلبانی که به گران‌فروشی و احتکار مایحتاج عمومی می پردازند، در تحقق نیات شوم خود ناکام خواهند ماند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها