واکسیناسیون با «واکسن کووایران برکت» از خرداد ۱۴۰۰ آغاز می‎‌شودرئیس ستاد اجرایی فرمان امام از آغاز واکسیناسیون کرونا با «واکسن کووایران برکت» از خرداد ماه سال۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش صبح ساحل، «محمد مخبر»، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح بزرگترین بیمارستان سیار کشور درباره واکسن کرونای ستاد اجرایی فرمان امام گفت: ایمن‌ترین و کم‌عارضه ترین واکسن کرونا در اختیار مردم قرار خواهد گرفت، وزارت بهداشت تایید کرد که واکسن با بالاترین استانداردها ساخته شده و فاز دو و سه ادغام و از این هفته آغاز می‌شود. وی افزود: در زمینه تولید انبوه این واکسن، قابلیت زیادی داریم و ظرف دو تا دو و نیم ماه آینده، دغدغه‌ای برای واکسن کرونا نخواهیم داشت؛ فکر می‌کنیم اواسط اردیبهشت یا هفته اول خرداد واکسیناسیون کرونا برای مردم با واکسن "کوو ایران برکت" آغاز خواهد شد‌.

پیش از این؛ «دکتر حامد حسینی»، مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا در 6 اسفندماه، با اشاره به اتمام فاز یک مطالعات بالینی و تلفیق فاز دو و سه مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت گفته‌است: فاز یک تمام شده و آماده ورود به فازهای بعدی هستیم. پروتکل تلفیقی فاز دو و سه را به سازمان غذا و دارو فرستاده ایم. ۱۴ اسفند آخرین نمونه خون از داوطلبان گرفته و گزارش نهایی فاز یک ارائه می‌شود. در فاز دو کار را بر روی ۴۰۰ داوطلب دیگر ادامه می دهیم و اگر قانع کننده باشد وارد فاز سه می شویم که ۲۰ هزار نفر هستند. «دکتر حامد حسینی»، مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا، با اشاره به اتمام فاز یک مطالعات بالینی و تلفیق فاز دو و سه مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت گفت: فاز یک تمام شده و آماده ورود به فازهای بعدی هستیم. پروتکل تلفیقی فاز دو و سه را به سازمان غذا و دارو فرستاده ایم. ۱۴ اسفند آخرین نمونه خون از داوطلبان گرفته و گزارش نهایی فاز یک ارائه می‌شود. وی افزود: در فاز دو کار را بر روی ۴۰۰ داوطلب دیگر ادامه می دهیم و اگر قانع کننده باشد وارد فاز سه می شویم که ۲۰ هزار نفر هستند.

منبع: تسنیم

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها