ارزش صادرات منطقه ویژه خلیج فارس به ۷۱۰ میلیون دلار رسیدبه گزارش صبح ساحل،به نقل از ایرنا،حسن خلج طهرانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: افزون بر ۳.۱ میلیون تن محصولات تولیدی با ورود به بازارهای ایران توانست سهم بسزایی در صنعت کشور داشته باشد.
وی ادامه داد: این میزان صادرات در مقایسه تولید رول مبارکه با ۲۷۶ میلیون دلار و اسلب فولاد هرمزگان با ۱۷۷ میلیون دلار بیشترین ارزش صادراتی منطقه بوده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس اظهار داشت: در این مدت حدود ۷۲۰ هزار تن اسلب، ۸۲۰ هزار تن آهن اسفنجی توسط فولاد هرمزگان، ۷۲۰ هزار تن آهن اسفنجی از سوی کارخانه فولاد کاوه جنوب، افزون بر ۳۱ هزار تن شمش آلومینیوم و ۳ هزار تن شمش روی تولید شده است.
خلج طهرانی، صبا فولاد را تنها تولید کننده بریکت گرم ایران دانست و بیان کرد: در شش ماهه ابتدای امسال ۲۳۵ هزار تن از این محصول تولید شده است.
وی عنوان کرد: کارخانه‌های فولاد کاوه جنوب ۵۹۵ هزار تن و فولاد جنوب نیز ۹ هزار تن محصول بیلت تولید کرده‌اند.
طهرانی با اشاره به اهمیت چشم اندازهای صادرات در ایجاد ارزش افزوده، یاد آورشد: در همین رابطه بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع محصولات معدنی و فلزی از منطقه ویژه خلیج‌فارس به ارزش ۷۱۰ میلیون دلار صادر شده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها