عامل شایعه‌سازی در مورد بیماری کرونا در شیراز دستگیر شدرئیس پلیس فتا استان فارس،گفت: عامل انتشار دهنده شایعات در مورد ویروس کرونا در شیراز شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش صبح ساحل، سرهنگ حشمت سلیمانی، روز سه‌شنبه گفت: کارشناسان پلیس فتا با رصد فضای مجازی، فردی را که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به ترویح شایعه و مطالب گسترده‌ای مبنی بر ورود ویروس کرونا به شیراز و همچنین بستری شدن چند بیمار مبتلا به این ویروس در معروف‌ترین بیمارستان منتشر کرده بود، شناسایی کردند.

وی با اشاره به اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز مبنی بر خلاف واقع و کذب بودن این مطالب، افزود: اقدام این فرد از مصادیق بارز تشویش اذهان عمومی است و به همین سبب هویت متهم توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی برای دستگیری او اقدام شد.این مقام انتظامی تاکید کرد: انتشار چنین شایعاتی در فضای مجازی برابر قانون، جرم و مرتکبان قابل مجازات هستند.

وی ادامه داد: از همه شهروندان انتظار می‌رود برای مطلع شدن از اخبار صحیح به خبرگزاری‌های معتبر و روابط عمومی یا واحد رسمی پاسخگوی سازمان‌های مرتبط با این موضوع مراجعه کنند و به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکرده و از بازنشر آنها خودداری کنند.

منبع: ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها