رقابت 5 هزار و 998 دانش آموز هرمزگانی برای ورود به مدارس استعدادهای درخشانرئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش هرمزگان گفت: تعداد پنج هزار و ۹۹۸ دانش آموز پای های ششم و نهم برای ورود به مدارس استعداد های درخشان استان با هم به رقابت می پردازند.

به گزارش صبح ساحل، مدیحه دوانی روز گذشته(سوم خردادماه) در جمع کارکنان مدارس استعدادهای درخشان استان هرمزگان، با اشاره به اتمام ثبت نام داوطلبین متقاضی ورود به مدارس استعداد های درخشان استان هرمزگان، گفت: تعداد ثبت نام شدگان آزمون ورودی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹برای ورود به مدارس استعداد های درخشان پنج هزار و ۹۹۸ نفر می باشد که از این تعداد چهار هزار و ۱۴۹ نفر در متوسطه اول(ازششم به هفتم) و تعداد یک هزار و ۸۴۹ نفر در مقطع متوسطه دوم(ازنهم به دهم) است.
وی اضافه کرد: ظرفیت پذیرش مدارس استعدادهای درخشان در سال تحصیلی آینده در پایه هفتم (متوسطه اول) تعداد ۳۰۶ نفر و در ورودی پایه دهم  ۳۸۲نفر می باشد.
دوانی ادامه داد: در سال تحصیلی جاری تعداد یک هزار و ۸۲۴ نفر در مدارس پسرانه و دخترانه استعداد های درخشان استان هرمزگان مشغول به تحصیل هستند.
رئیس اداره استعداد های درخشان آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: تعداد ۱۶ مدرسه استعدادهای درخشان در استان هرمزگان وجود دارد که در هشت مدرسه در متوسطه اول و هشت مدرسه مدرسه نیز در متوسطه دوم وجود دارد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها